Od 2011 roku Fundacja „OIC Poland” jest członkiem Lubelskiego Partnerstwa Publiczno-Społecznego, którego powołanie zostało zainicjowane przez Miejski Urząd Pracy w Lublinie oraz Urząd Miasta Lublin. Lubelskie Partnerstwo Publiczno-Społeczne opiera się na partnerskiej współpracy administracji samorządowej, organizacji pozarządowych i podmiotów gospodarczych oraz osób utożsamiających się z misją i celami Deklaracji Współpracy z terenu miasta Lublin i województwa lubelskiego
Od dnia 7 lutego 2023 Fundacja "OIC Poland" jest członkiem Klastra Lubelska Medycyna. Klaster Lubelska Medycyna jest platformą współpracy w zakresie praktyki i nauk medycznych między uczelniami wyższymi, jednostkami naukowo-badawczymi, podmiotami leczniczymi, przedsiębiorcami/startupami, instytucjami otoczenia biznesu oraz jednostkami samorządu terytorialnego.
W dniu 18 grudnia 2014 roku Fundacja „OIC Poland” przystąpiła do Partnerstwa na rzecz realizacji Zadania Lubelskie Gwarancje dla Młodzieży zainicjowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie. To inicjatywa, która jest realizowana na szczeblu regionalnym, a jej utworzenie ma służyć poprawie szans młodych na regionalnych i lokalnych rynkach pracy. Obecnie w gronie sygnatariuszy Porozumienia jest 29 instytucji, tj. instytucje rynku pracy, szkoły, instytucje szkoleniowe, samorządy, organizacje pozarządowe i firmy.
Klaster został utworzony w dniu 21 maja 2012r. z inicjatywy Fundacji „OIC Poland" w ramach projektu „Klaster Usług Finansowych” (Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013). Misją Klastra Usług Finansowych jest stworzenie platformy współpracy dla wspierania działań osób, organizacji i przedsiębiorstw regionu lubelskiego wytwarzających wartości dla organizacji ich Klientów przez oferowanie wysokiej jakości usług finansowych. Poprawa konkurencyjności i pozycji rynkowej lokalnych przedsiębiorstw z branży usług finansowych na rynku lokalnym i ogólnopolskim.
Sieć została utworzona w roku 2013 z inicjatywy Fundacji w ramach projektu „Sieć współpracy organizacji pozarządowych pogranicza”, na rzecz rozwoju trwałej i efektywnej współpracy oraz wymiany doświadczeń pomiędzy organizacjami pozarządowymi. Obecnie Sieć zrzesza 112 polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych.
Sieć została utworzona w roku 2012 z inicjatywy Fundacji w ramach projektu „Standardy działania Sieci Organizacji Pozarządowych Polski Wschodniej”. W ramach Sieci ujednolicono zasady działania oraz podniesiono poziomu monitoringu i badań efektywności działań 18 NGO zrzeszonych w Sieci.
Misją Fundacji jest inspirowanie siebie i innych w rozwoju dzieląc się wiedzą i doświadczeniem, dostarczanie naszym Klientom i Partnerom innowacyjnych metod i narzędzi do realizacji celów, partnerskie podejście, wiarygodność i profesjonalizm w dążeniu do sukcesów naszych Klientów.